اخبار

برگزاری مانور واکنش در شرایط اضطراری در پتروشیمی مروارید

برگزاری مانور واکنش در شرایط اضطراری در پتروشیمی مروارید
مانور واکنش در شرایط اضطراری و آتش سوزی در سایت MEG شرکت پتروشیمی مروارید با حضور واحد های داخلی این شرکت در روز یک شنبه 21 مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شرکت پتروشیمی مروارید، این مانور شامل سناریویی پیرامون وقوع آتش سوزی یکی از تجهیزات واحد اتیلن گلایکول بود که پیامدهای آن آتش سوزی دیگر تجهیزات را نیز تهدید می کرد.
طی این مانور که30 دقیقه به طول انجامید طبق سناریو، یکی از کارکنان بهره برداری در موقعیت حادثه دچار مصدومیت شده که با حضور پرسنل آتش نشان، و پس از انجام عملیات جستجو به خارج از منطقه خطر انتقال و به نیروهای امدادی درمانگاه تحویل شد. همچنین حریقی که رخ داده بود توسط آتش نشانی به فوریت کنترل و همزمان با خنک سازی تجهیز آسیب دیده و دیگر تجهیزات و با انجام عملیات ایزوله سازی محیط، پرسنل بهره برداری را جهت باز نمودن مسیر فلر حمایت نمود تا مواد سوختی باقیمانده به سمت فلر هدایت و حریق فروکش نماید.
پتروشیمی مروارید با داشتن طرحی در خصوص وقوع احتمالی آتش سوزی تجهیزات فرایندی عوامل خطر را شناسایی کرده و تا حد قابل توجهی آن را کنترل و در زمان وقوع حادثه آن را کاهش می دهد.
در این مانور اداره ایمنی و آتش نشانی ضمن اعلام شرایط اضطراری اقدام به مهار آتش سوزی و جلوگیری از انتشار آتش سوزی به دیگر تجهیزات و اقدامات اساسی از قبیل خنک سازی دیگر تجهیزات نمود.
در پایان ، هماهنگی با موضوع شناسایی نقاط قوت و ضعف با حضور نفرات واحد های ایمنی و آتش نشانی، درمانگاه، حراست و روابط عمومی برگزار گردید.
۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۴۶۱