اخبار

در نشست مشترک مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ بررسی بحران قیمت گذاری خوراک پتروشیمی ها و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

در نشست مشترک مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ بررسی بحران قیمت گذاری خوراک پتروشیمی ها و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی
ابتکار عمل هوشمندانۀ دولت، مجلس و شرکت های پتروشیمی ریل گذاری جدیدی برای توسعۀ پایدار این صنعت در دستیابی به هدف ملی جهش سوم پتروشیمی ایران اسلامی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی پتروشیمی مروارید، به نقل از واحد ارتباطات و توسعه برند هلدینگ پتروفرهنگ، علیرضا بابازاده مدیرعامل این هلدینگ و فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در نشستی مشترک به بررسی بحران قیمت ­گذاری خوراک پتروشیمی­ ها پرداختند.
در این نشست مدیرعامل پتروفرهنگ اظهار داشت: در حال حاضر تولید ۸ شرکت تولید کننده متانول با حجم قابل ملاحظۀ سرمایه­ گذاری و اشتغال ­آفرینی با بحران جدی مواجه شده است اما در عین حال معتقدیم با توجه به دغدغۀ دولت و مجلس انقلابی در حمایت از تولید داخل، می­ توان با ترسیم نقشه راه جدید، مشکل پیش آمده را مرتفع و در عین حال بستر توسعه صنایع پایین­ دست و جلوگیری از خام­ فروشی را نیز مهیا کرد.
بابازاده افزود: ابتکار عمل هوشمندانه دولت، مجلس و شرکت­ های پتروشیمی نه تنها می­ تواند پایان ­بخش بحران ایجاد شده باشد بلکه ریل گذاری جدیدی برای توسعۀ پایدار این صنعت در دستیابی به هدف ملی جهش سوم پتروشیمی ایران اسلامی خواهد بود.
در ادامه این نشست، حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز گفت: حمایت از صنعت ارزش­ آفرین پتروشیمی همواره مورد تأکید نمایندگان بوده و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. پیگیری و برگزاری نشست­ های متعدد با وزیر محترم نفت و تصمیم­ گیران این حوزه تا حصول نتیجه مطلوب در راستای اعتلای این صنعت ادامه خواهد داشت چراکه معتقدیم در حال حاضر حمایت خردورزانه و در عین حال دوراندیشانه از صنعت پتروشیمی یکی از الزامات اقتصاد پویا در کشور است.
۲ شهریور ۱۴۰۱ ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۳۲۲